Türk turizm sektörünün tanıtımında dijital pazarlama ve grafik tasarımın etkisi
The effect of digital marketing and graphic design in the advertising of the Turkish tourism sector
- Tez No: 821146
- Danışmanlar: DOÇ. DR. NİHAT DURSUN, PROF. DR. SELAHATTİN GANİZ, DOÇ. DR. TURAN ASAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 159
Özet
Bu çalışma, grafik tasarımın Türk turizm sektörünün pazarlama ve dijital tanıtımındaki etkinliğini ve hedef kitleyi (potansiyel turistleri) çekmedeki rolünü uzmanlar (grafik tasarım, pazarlama) ve ayrıca uzmanlar (grafik tasarım, pazarlama) açısından araştırmayı amaçlamıştır. potansiyel Türk ve yabancı turistler açısından. Modern tasarım trendleri ile turizm web sitelerine ve elektronik reklamlara ışık tutmanın yanı sıra. Türk turist web sitelerinin analizini yaparak, sosyal paylaşım sitelerinde ve arama motorlarında elektronik turizm reklam kampanyalarını analiz ederek, olumsuz ve olumluları netleştirmeye ve analiz etmeye çalışarak ve iyileştirmek için uygulanabilecek çözüm ve sonuçları geliştirerek tezin amacına ulaşmaktır. web sitelerinin ve elektronik reklam kampanyalarının verimliliği.
Özet (Çeviri)
This study aimed to investigate the effectiveness of graphic design in marketing and digital promotion of the Turkish tourism sector and its role in attracting the target audience (potential tourists) from the point of view of experts (graphic design, marketing) and also experts (graphic design, marketing). in terms of potential Turkish and foreign tourists. As well as shedding light on tourism websites and electronic advertisements with modern design trends. To achieve the aim of the thesis by analyzing Turkish tourist websites, by analyzing electronic tourism advertising campaigns on social networking sites and search engines, by trying to clarify and analyze the negative and positive, and by developing solutions and results that can be applied to improve. efficiency of websites and electronic advertising campaigns.