Yabancı dil olarak almanca öğreniminde internet siteleri
İnternet web sites for learni̇ng german as a foreign language
  1. Tez No: 823502
  2. Yazar: OĞUZ YURTSEVER
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ YILDIRIM TUĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Alman Dili ve Edebiyatı, German Linguistics and Literature
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Trakya Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yabancı Diller Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Alman Dili Eğitimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 107
Özet
Dünyada farklı ülkelerde yaşayan insanları, ülkelerin formal sınırları fiziksel olarak ayırıyor olsa da radyo, TV, telefon gibi teknolojiler sayesindeki iletişim bağları, insanları son yüzyıl içerisinde sosyal açıdan birbirlerine yaklaştırmaktadır. Bu iletişim araçlarından olan normal telefon, geçmiş yıllara kadar popüleritesini korumuştur. Son 30 yıl içerisinde, internet teknolojisindeki çarpıcı hızdaki gelişmeler ve akıllı telefonların internet teknolojisiyle oluşturmaya başladığı bütünlük, dünyanın çok uzak yerlerinde bulunan farklı toplumlardaki insanları, sanal olarak da olsa bir araya getirme olanağı sunmaktadır. İnsanlar arasındaki iletişimi, üstün kalitede sağlamak için hızla geliştirilen web siteleri, sadece sosyal açıdan iletişimi değil, ekonomik gereksinimlerle ticari ve diğer birçok alanda hareketlenmeye önemli ivme kazandırmıştır.
Özet (Çeviri)
Even if diverse human populations in the World are separated by formal country borders, modern technologies, such as radio, TV, and telephone bring them closer in terms of communication in the last decades. The telephone had been kept its popularity in the past years. The striking rapid inventions in internet technology with smart phones in the last 30 years provide a good communication opportunity among the peoples all around the World. The web sites other than the social interaction, also had a significant acceleration impact on trade, economy and many other areas.