The impact of marketing strategy on achieving competitive advantage: Themediates role of marketing innovation the case of telecommunicationcompanies in Iraq
Pazarlama stratejisinin rekabet avantajı sağlamaya etkisi: Telekomünikasyon durumunda pazarlama inovasyonunun rolüne aracılık eder Irak'taki şirketler
  1. Tez No: 823802
  2. Yazar: MUSTAFA ABD ALI JUBAIR JUBAIR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. FİGEN YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Okan Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 111
Özet
Bu çalışma, pazarlama yeniliğinin aracılık rolü önererek pazarlama stratejisinin rekabet avantajı üzerindeki etkisini araştırmayı amaçlamaktadır, bu çalışmayı yürütmek için Irak'taki telekomünikasyon sektörü hedeflenmiş, çalışmayı yürütmek için nicel tanımlayıcı yaklaşımlar uygulanmış, veri toplamak için anket kullanılmıştır. Zain Irak ve Asya hücresi olan araştırmacı ile işbirliği yapan telekomünikasyon şirketlerinde çalışan çalışanlardan çevrimiçi anket verileri kullanılarak toplanmış, anket katılımcılarına basit rastgele örnekleme uygulanmış, 2023 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında toplam 334 geçerli yanıt alınmıştır. 362 toplanan yanıt arasından.
Özet (Çeviri)
This study aims at investigating the influence of marketing strategy on competitive advantage by suggesting a mediation role by marketing innovation, telecommunication sector in Iraq was targeted to conduct this study, quantitative descriptive approaches were applied to conduct the study, the survey was used to collect data from employees working in telecommunication companies that collaborated with the researcher that are Zain Iraq and Asia cell, using online survey data was collected, simple random sampling was applied to survey respondents, during July and August of 2023, a total of 334 valid responses were obtained out from 362 gathered responses.