Post-offering operating performance of reverse lbos: an update
Ters kaldıraçlı satın almaların arz sonrası faaliyet performansı: bir güncelleme
- Tez No: 824709
- Danışmanlar: PROF. DR. MICHAEL GOMBOLA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Maliye, Finance
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Drexel University
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Finansı Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Finansı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 47
Özet
Çalışma, 2000 ile 2008 yılları arasında kaldıraçlı satın almaları takip eden 114 ABD firmasının halka arz sonrası performansını rapor etmektedir. Bu çalışmanın amacı, başlangıçta halka arzın ardından dört yıl boyunca, geriye doğru kaldıraçlı satın almaları takip eden firmaların muhasebe performansını endüstri rakipleriyle karşılaştırmaktır. Muhasebe performans ölçütlerinin yanı sıra, sermaye harcamaları, işletme sermayesi ve istihdam seviyeleri de rakip firmalarla karşılaştırılmaktadır. Kanıtlar, RLBO (geriye doğru kaldıraçlı satın alma) şirketlerinin, halka arzın gerçekleştiği yıl ve halka arz sonrası yıllarda endüstrilerine göre üstün muhasebe performansına sahip olduklarını göstermektedir. Ayrıca, RLBO şirketleri, önceki çalışmalarda geriye doğru kaldıraçlı satın alma firmalarına göre daha az işletme gelirine sahiptir; ve fakat endüstridaşlarına göre daha fazla işletme geliri ve işletme nakit akışları bulunmaktadır. RLBO firmaları genellikle, başlangıçta halka arz yılı ve halka arzın dört yıl sonrası dışında daha az sermaye harcaması yapmaktadırlar.
Özet (Çeviri)
This chapter reports on the post-offering performance of 114 US firms that went public between 2000 and 2008 following leverage buyouts. The objective of this paper is to examine accounting performance of following reverse leverage buyouts compared to the industry competitors before, at the time of, and the following four years after initial public offering. In addition to accounting performance measures, capital expenditures, working capital and employment levels are also compared to rival firms. The evidence indicates that the RLBO corporations have superior accounting performances compared to their industries exact year of IPO and following years after public offering. Also, the RLBO corporations have less operating income compared to the reverse leverage buyout firms in previous studies, but have more operating income and operating cash flows than their industry counterparts. The RLBO firms typically make less capital expenditure except the IPO year and four years after the initial public offering.