Pazarlamada modern yaklaşımlar bağlamında sosyal medyadaki e-ticaret sitelerinin temsilleri
Representations of e-commerce sites in social media in the context of modern approaches in marketing
- Tez No: 825593
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ŞEBNEM GÜRSOY ULUSOY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Gelişim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 107
Özet
İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte insanların yaşam tarzları her geçen gün değişmektedir. Şirketler, farklılaştırılmış ve çeşitli ürün ve hizmetlerini pazarlamak için farklı yollar aramaktadır. Ulaşılan kişi sayısı, pazarlamanın kolaylığı ve maliyeti göz önüne alındığında dijital platformlar bu konuda vazgeçilmez bir araç haline geldi. İnternet altyapısının ve internete daha kolay erişim sağlayan cihazların gelişmesi, tüketicilerin dijital platformları aktif olarak kullanmasını sağlamıştır. Bu gelişmeler nedeniyle günümüzde çoğu insan interneti kullanmakta ve sosyal medya hesaplarına sahiptir. Bunu fark eden e-perakende markaları, geleneksel pazarlama faaliyetlerini dijital platformlara kaydırarak daha fazla tüketiciye ulaşmayı hedefliyor.
Özet (Çeviri)
With the development of Internet technology, the way people live is changing day by day. Companies are looking for differentiated and diversified products and services in marketing. Digital platforms have become an indispensable tool in terms of the number of people reached, marketing convenience and costs. The development of Internet infrastructures and devices that provide easier access to the Internet has enabled consumers to actively use digital platforms. Thanks to these developments, the vast majority of the human population now uses the Internet and has a social media account. Being aware of this, e-retail brands aim to reach more consumers by carrying their marketing activities through traditional means to digital platforms.