Euroscepticism in Poland
Polonya'da Avrupa şüpheciliği
  1. Tez No: 825736
  2. Yazar: GİZEM AÇIKALIN SAEGEBARTH
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AYHAN KAYA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Siyasal Bilimler, Uluslararası İlişkiler, Political Science, International Relations
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Bilgi Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Programlar Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Avrupa Çalışmaları Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 105
Özet
Polonya, son birkaç yıldır birliğin temel değerlerine aykırı sayılabilecek eylem ve tutumları nedeniyle Avrupa Birliği içerisinde ağır eleştirilere maruz kalmış, 2015 yılında Hukuk ve Adalet Partisi'nin iktidara gelmesinden bu yana AB içerisindeki eleştirilerin dozu artmıştır. Bu bağlamda, Polonya'daki Avrupa şüpheciliğinin dinamiklerini Hukuk ve Adalet Partisi örneği üzerinden anlamak için bu çalışma, Avrupa şüpheciliğini Avrupa entegrasyonu boyunca devam eden Avrupalılaşma süreci ile birlikte anlamayı amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
Over the last few years, Poland has been subjected to heavy criticism within the European Union due to its actions and attitudes that may be considered contrary to the fundamental values of the Union; the dose of criticism within the EU has increased since the Law and Justice party came to Power in 2015. In this context, to understand the dynamics of Euroscepticism in Poland through the example of the Law and Justice Party, this study aims to understand Euroscepticism and the process of Europeanization that continues throughout European integration