Sosyal belediyecilik uygulamalarının belediyelerde kurumsal imaja etkisi: Çankırı belediyesi örneği
The effect of social municipality practices on institutional image in municipalities: Çhe case of Çankırı municipality
  1. Tez No: 829275
  2. Yazar: EMİNE NUR KIRIMLI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET GÖKÜŞ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Siyasal Bilimler, Political Science
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 200
Özet
“Sosyal Belediyecilik Uygulamalarının Belediyelerde Kurumsal İmaja Etkisi: Çankırı Belediyesi Örneği”başlıklı bu çalışma, sosyal belediyecilik kavramının ortaya çıkışını ve sosyal belediyecilik hizmetlerinin belediyelerin kurumsal imajına olan etkisini incelemektedir. Ayrıca, Covid-19 döneminde Çankırı Belediyesi'nin sosyal belediyecilik uygulamalarının belediye çalışanları gözünden değerlendirilmesi amaçlanmaktadır. Nicel ve nitel araştırma yöntemlerinin bir arada kullanıldığı bu çalışmada, nicel verileri elde etmek için, Çankırı il merkezinde belediyenin sosyal belediyecilik faaliyetlerinden yararlanan ve yararlanmayan vatandaşlarla yüz yüze görüşülerek anket uygulaması yapılmıştır. Alan araştırması sonucu elde edilen nicel veriler SPSS programı ile analiz edilmiştir. Araştırmanın nitel verileri ise Çankırı Belediyesi'nin sosyal belediyecilik faaliyetleri ile ilgili birimlerde çalışanlarla yapılan görüşmelerden elde edilmiş ve yorumlanmıştır.
Özet (Çeviri)
This study titled“The Effect of Social Municipality Practices on Institutional Image in Municipalities: The Case of Çankırı Municipality”examines the emergence of the concept of social municipality and the effect of social municipality services on the institutional image of municipalities. In addition, it is aimed to evaluate the social municipality practices of Çankırı Municipality from the perspective of municipal employees during the Covid-19 period. In this study, in which quantitative and qualitative research methods were applied together, a questionnaire was applied by face-to-face interviews with citizens who benefit and who dont benefit from the social municipality activities of the municipality in order to obtain quantitative data in the city center of Çankırı. The data were analyzed with the SPSS statistical program. The qualitative data of the research were obtained and interpreted from the interviews with the employees in the units related to the social municipality activities of Çankırı Municipality.