I-istatistiksel kaba yakınsaklık üzerine
On I-statistical rough convergence
  1. Tez No: 831940
  2. Yazar: UĞUR SEZGİN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. RAMAZAN KAMA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Siirt Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Bu tez beş bölüm olarak düzenlenmiştir. Birinci bölüm giriş kısmı olarak ayrılmıştır. İkinci bölümde tezin daha kolay anlaşılması için temel tanımlar ve teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde ideal istatistiksel yakınsaklık kavramı tanıtılmış ve bununla ilgili bazı temel teoremler verilmiştir. Dördüncü bölümde ideal istatistik Pre-Cauchy dizileri ile ilgili tanım ve teoremler verilmiştir. Beşinci bölümde ideal istatistik kaba yakınsaklık ile ilgili tanım ve teoremler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis is organized in five chapters. The first section is reserved as the introduction. In the second chapter, basic definitions and theorems are given to make the thesis easier to understand. In the third chapter, the concept of ideal statistical convergence is introduced and some basic theorems about it are given. In the fourth chapter, definitions and theorems regarding ideal statistical Pre-Cauchy sequences are given. In the fifth chapter, definitions and theorems regarding ideal statistical rough convergence are given.