Civil project management and its impact on the implementation of infrastructure projects in Iraq - Salah Al-Din case study
- Tez No: 832527
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MOHSEN SEYEDİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 98
Özet
Altyapı tüm inşaat projelerinin rehabilitasyonu için temel bir sistemdir. Bu çalışma Selahaddin'deki altyapı projelerinde proje yönetiminin rolünü belirlemeyi amaçlıyor Irak'ta eyalet. Araştırmanın pratik yönü, bir örneklemle yapılan görüşmeleri içermektedir. mühendisler ve müteahhitler ve projenin uygulanmasının gerçekliğini incelemek için bir saha araştırması Irak'taki altyapı projelerinin yönetim gereksinimleri. Selahaddin Valiliği Gelişmekte olan bölgelerden biri olarak değerlendirilen bu doğrultuda birçok altyapı projesine ihtiyaç duyulmaktadır. Valiliğin nüfus artışıyla birlikte. Kuruluş ve rehabilitasyona rağmen Bölgesel kalkınma bütçesi içindeki birçok altyapı projesinden bu projeler diğer pek çok sorun gibi zamanında tamamlanamamaktan da sıkıntı çekiyorlardı. Çalışma, mühendislik yönetiminin bir proje hazırlamada rolünün olmadığını gösterdi. Selahattin vilayetindeki altyapı rehabilitasyon planı projenin önemli bir nedeniydi gecikmeler.
Özet (Çeviri)
Infrastructure is a basic system for the rehabilitation of all construction projects, This study aims to identify the role of project management in infrastructure projects in Salah al-Din province in Iraq. The practical aspect of the research includes interviews with a sample of engineers and contractors and a field survey to study the reality of applying project management requirements to infrastructure projects in Iraq. Salah al-Din governorate is considered one of the developing regions, and it needs many infrastructure projects, in line with the population growth of the governorate. Despite the establishment and rehabilitation of many infrastructure projects within the budget of regional development these projects were suffering from not being completed on time, as many other problems Finally, the results of the study showed that the lack of a role for engineering management in preparing an infrastructure rehabilitation plan in Salaheddine province was a major reason for project delays.