Golot peynirinin kimyasal ve mikrobiyolojik özelliklerinin belirlenmesi üzerine bir araştırma
A Study on determination of some chemical and microbiological properties of golot chese
  1. Tez No: 83634
  2. Yazar: FAZİLET BAYSAL
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ABDULLAH ÇAĞLAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Gıda Mühendisliği, Food Engineering
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 34
Özet
ÖZET Şansa bağlı olarak Trabzon ve Rize piyasasından alınan 30 adet Golot peyniri örneği üzerinde yapılan kimyasal ve mikrobiyolojik analizler sonucunda elde edilen minumum, maximum ve ortalama değerler aşağıda verilmiştir. 1. Peynir örneklerinde, toplam aerobik mezofilik bakteri sayısı 5.4x1 04 cfu/g ile l.OxlO7 cfu/g arasında değişmiş ve ortalama değer 2.4 x 106 cfu/g olarak, 2. Koliform bakteri sayısı
Özet (Çeviri)
n SUMMARY 30 Golot cheese samples taken randomly from Rize and Trabzon region were analysed, and maximum and minimum average values obtained from the result of chemical and microbiological analysis were shown as below 1. The total number of aerobic meshophylic Bacteria (TAMB) in cheese samples varied between 5.4xl04 cfu/g and l.OxlO7 cfu/g, and average was 2.4x1 06 cfu/g. 2. The number of coliform bacteria varied between