Conformable laplace dönüşümü ve uygulamaları
Conformable laplace transform and applications
- Tez No: 837549
- Danışmanlar: DOÇ. DR. OZAN ÖZKAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu çalışmada, conformable Laplace dönüşümü ve bu dönüşümü kullanarak conformable kesirli mertebeden türeve sahip diferansiyel denklemlerin çözümüne yer verilmiştir. Conformable türev tanımı ve tanımının literatürdeki diğer kesirli türev tanımları ile karşılaştırılması yapıldıktan sonra, conformable Laplace dönüşümü ve uygulamalarına yer verilmiştir. Ele alınan örneklerle de metodun güvenilirliği ve literatürdeki önemi ayrıntılı bir şekilde gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, the conformable Laplace transform and the solutions of differantial equations With conformable fractional order derivatives using this transform are given. After the definition of conformable derivative and its definition are compared With other definitions of fractional derivatives in the literature, conformable Laplace transform and its applications are given. The reliability of the method and its importance in the literature are shown in detail with the examples discussed.