Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi müzik eğitimi bölümü 1995-1996 öğretim yılında hazırlanan tanım programının birinci yılına dayalı yeni bir flüt eğitimi taslak öğretim programı
A New flute education curriculum for prepared 1995-96 academic year for the first year students at Gazi Üniversity, faculty of education, department of music teaching
  1. Tez No: 83975
  2. Yazar: SEVDA GEDİK
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ŞEYDA ÇİLDEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
GAZİ ÜNİVERSİTESİ GAZI EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜZİK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ 1995-1996 ÖĞRETİM YILINDA HAZIRLANAN TANIM PROGRAMININ BİRİNCİ YILINA DAYALI YENİ BİR FLÜT EĞİTİMİ TASLAK ÖĞRETİM PROGRAMI (Yüksek Lisans Tezi) Sevda GEDİK GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Şubat 1999 ÖZET Bu araştırma, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü'nde 1995-1996 öğretim yılı için hazırlanan birinci sınıf flüt eğitimi ders tanımından yola çıkarak çağdaş program geliştirme anlayışına göre birinci sınıf flüt eğitimi taslak öğretim programı hazırlamak amacıyla yapılmıştır. Çağdaş bir müzik eğitim programının içerdiği hedefler, hedef davranışlar, içerik, öğretme öğrenme durumları, sınama ölçme durumları ve değerlendirme işlemelerine yer verilmiştir. Ayrıca araştırmacı tarafından eğitimcilere ışık tutması için birinci sınıfta öğretilecek konuların yer aldığı bir flüt dağarcığı oluşturulmuştur. Araştırma sonucunda ortaya çıkan hedeflerin ve hedef" davranışların flüt eğitimini geliştirme yolunda yapılacak çalışmalara katkı sağlayacağına inanılmaktadır. Araştırmada sunulan bulguları destekleyici öneriler geliştirilmiştir.Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 224 18 00 Eğitim, Flüt, Öğretim Programı 123 Doç. Şeyda ÇİLDEN
Özet (Çeviri)
in A NEW FLUTE EDUCATION CURRICULUM FOR PREPARED 1995- 96 ACADEMIC YEAR FOR THE FIRST YEAR STUDENTS AT GAZI UNIVERSITY, FACULTY OF EDUCATION, DEPARTMENT OF MUSIC TEACHING (M. Sc. Thesis) Sevda GEDİK GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY February, 1999 ABSTRACT The purpose of this study is to develop a suggested flute curriculum and instruction from the definition of flute education curriculum prepared for 199^5-1996 academic year for the first year students at Gazi University, Faculty of Education Department of Music Teaching. This suggested music education curriculum includes the elements of a contemporary curriculum as its objectives, content, its teaching and learning situations (contexts) and its measurement and evaluation stages within itself. Moreover; a flute curriculum, including its topic areas to be studied during the first yaer of the students were developed by the researcher in orders to help the flute educators. It is believed that the objectives that will be helpful for improving the flute education and training. Also, some suggestions are made to support the findings of the study.IV Science Code Key Words Page Number Adviser 224 18 00 Education, Flute, Curriculum 123 Doç. Şeyda ÇİLDEN