Non-izotropik uzaklığa bağlı riesz potansiyelinin total diferensiyellenebilirliği
In non-isotropic riesz potentials differantiability
- Tez No: 85846
 - Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ESİN İNAN ÇINAR
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Matematik, Mathematics
 - Yıl: 1999
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Gazi Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 62
Özet
NON-İZOTROPİK UZAKLIĞA BAĞLI RİESZ POTANSİYELİNİN TOTAL DİFERENSİYELLENEBİLİRLİĞİ ( Yüksek Lisans Tezi ) Derya KÖKER ( ÇAVUŞ ) GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Ağustos 1999 ÖZET Bu çalışmada, Riesz potansiyelinin tanımı yapılmış ve bazı özellikleri incelenmiştir. Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş bölümü olup, bu bölümde Riesz potansiyelinin tarihi gelişimi ve çeşitli özellikleri verilmiştir. Daha sonra Riesz potansiyelinin bir genelleştirilmiş hali olan non-izotropik çekirdeğe bağlı Riesz potansiyelinin tanımı verilmiştir. îkinci bölümde diferensiyellenebilme için gerekli özellikler açıklanmıştır. Üçüncü bölümde Riesz potansiyelinin diferensiyellenebilirliği gösterilmiştir. Dördüncü bölüm orijinal olup, non-izotropik çekirdeğe bağlı, yani X - Riesz potansiyelinin bazı özellikleri incelenmiştir. Bilim Kodu : Anahtar Kelimeler : Potansiyel, Riesz potansiyeli, Tamamen diferensiyellenebilirlik, Zayıf tekillik, integral operatörünün çekirdeği Sayfa Adedi : 52 Tez Yöneticisi : Yrd.Doç.Dr. Esin İnan ÇINAR
Özet (Çeviri)
IN NON-ISOTROPIC RIESZ POTENTIALS DIFFERANTIABILITY ( M.Sc. Thesis ) Derya KÖKER ( ÇAVUŞ ) GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY August 1999 ABSTRACT In this study, the definition of Riesz potentials is given and after that some main especialities are given. This thesis is consist of four parts. In the first part which is the introduction part,it was given the historical developments of Riesz potential and different properties of it. After that it was given that the definition of Riesz potential according to the non- isotropic kernel. In the second part, it was given some necessary properties to be differentiated. In the third part, Riesz potentials' differentiability were shown.. The fourth part is original. In this part it was given some necessary properties of X - Riesz potentials according to the non-isotropic kernel. Science Code : Key words : Potential, Riesz potential, Totally differentiability, Weak singularity, Kernel of an integral operator. Page Number : 52 Adviser : Assoc.Prof.Dr. Esin İnan ÇINAR