s-konveks fonksiyon sınıfları için Katugampola kesirli integraller içeren eşitsizlikler
Inequalities that contain Katugampola fractional integrals for s-convex functions
- Tez No: 863952
- Danışmanlar: PROF. DR. AHMET OCAK AKDEMİR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 36
Özet
Bu çalışmada, Katugampola tarafından tanımlanan kesirli integral operatörler aracılığıyla 4. anlamda s-konveks fonksiyonlar için yeni integral eşitsizliklerinin oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu bağlamda, kesirli integral operatörleri kullanarak eşitsizliklere yeni üst sınırlar elde edilmiş ve bazı diğer eşitsizliklerin bu kesirli integral operatör ile elde edilmiş eşitsizliklerle ilişkisi gösterilmiştir.Parametrelerin özel halleri için literatürde mevcut bazı sonuçlarla karşılaştırma yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, new integral inequalities for fourth-sense s-convex functions are aimed to be formed by using fractional integral operations that are formed by Katugampola. In this regard, new upper limits to inequalities are obtained by using fractional integral operations. Besides, the relationship between some other inequalities and these fractional integral operations are demonstrated. As for the special conditions of the parameters, a comparison has been made with some results that are available in the literature.