Almanca dersinde kullanılan online platform ( Minticity) faydaları ve sınırlılıkları
Benefits and limitations of the online platform (Minticity) used in the German lesson
- Tez No: 869055
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ FATMA YÜCEL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Yabancı Diller Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Almanca Öğretmenliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 84
Özet
Elde edilen bulgular ışığında, araştırma bulgularının geliştirilmesi ve dil öğretimi uygulamalarının hem geleneksel sınıflarda hem de teknoloji destekli ortamlarda iyileştirilmesi, öğrencilerin öğrenme deneyimlerini optimize etmek için önemli bir amaç olarak belirlenmiştir. Bu doğrultuda, çalışmanın sağladığı içgörüler ile uygulama alanına ve gelecek çalışmalara yönelik öneriler sunulmuştur. Bu öneriler, dil öğretimi süreçlerini daha etkili hale getirerek öğrencilerin akademik başarı düzeylerini artıracak stratejilerin belirlenmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.
Özet (Çeviri)
In the light of the findings, developing the current study findings and improving language teaching practices in both traditional classrooms and technology-supported environments has been identified as an important goal to optimize students' learning experiences. In this direction, the insights provided by the study and recommendations for the field of practice and future studies are presented. These recommendations aim to contribute to the identification of strategies that will make language teaching processes more effective and increase students' academic achievement levels.