Seyhan baraj gölü Sudak (stizostedion lucioperca (LIN.)1758) populasyonunun bazı biyolojik özellikleri
Some biologial charecteristics in Sudak (stizostedion lucioperca (LIN.)1758) population in the lake of Seyhan dam
  1. Tez No: 88022
  2. Yazar: FATMA ÖZDEMİR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ÜNAL ERDEM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çukurova Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
oz YÜKSEK LİSANS TEZİ Seyhan Baraj Gölündeki Sudak(Stizostedion luciopercaQLTN.) 1758) Populasyonunun Bazı Biyolojik Özellikleri Fatma OZDEMIR ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ SU ÜRÜNLERİ ANABİLİM DALI Danışman: Yrd. Doç. Dr. Ünal ERDEM Yıl: 1999, Sayfa:43 Jüri: Yrd. Doç. Dr. Ünal ERDEM Prof. Dr. Ercan SARIHAN Prof. Dr. Mustafa AKAR Bu çalışma; içsulanmızda ekonomik bakımdan önemli bir balık türü olan sudak(Stizostediotı lucioperca )ın Seyhan Baraj Gölündeki büyüme özelliklerinin saptanması amacıyla yapılmıştır. Çalışma 248 adet birey üzerindedir. 0,I,II,III,IV. yaşlan temsil eden bireyler bulunmuştur. Yaşlara göre ortalama boylar sırasıyla; 15.5 ±0.5, 26.29±1.84, 31.57±0.20, 35.83±0.42, 44.83±0.82'dir. Ölçülen ve hesaplanan boylar arasındaki fark 0,1 ve IV. yaşlarda önemsiz, II, III.
Özet (Çeviri)
ABSTACT MSc THESIS Some Biological Charecteristics in Sudak (Stizostedion lucioperca (LIN.) 1758) Population in the Lake of Seyhan Dam Fatma OZDEMIR DEPARMENT OF FISHERIES INSTUTE OF NATURAL AND APPLIED SCDZNCES UNIVERSITY OF ÇUKUROVA Supervisor: Asst. Prof. Dr. Ünal ERDEM Year 1999, Pages 43 Jury: Asst. Prof. Dr. Ünal ERDEM Prof.Dr. Ercan SARIHAN Prof. Dr. Mustafa AKAR This research has been done to determine the growing charecteristic of Stizostedion which is an important alimant of fresh water. In study, 248 fish were used and their ages were found in 0, 1, II, III, IV. Accoring to ages, mean lenghts are 15.5±0.5, 26.29+1.84, 31.57±0.20, 35.83+0.42, 44.83+0.82. Among the ages of 0,1 and IV the differences were not statiscaly significant.