Form und Kognition
Form ve Bilişsellik
  1. Tez No: 892097
  2. Yazar: MEHMET REMZİ DEMİREL
  3. Danışmanlar: PROF. UWE BATTENBERG
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Almanca
  9. Üniversite: Alanus Hochschule für Kunst und Gesellschaft. Alfter
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 25
Özet
Almanya'nın Bonn kentinde yer alan Alanus Hochschule'nin Güzel Sanatlar Yüksek Lisans (Bildende Kunst) Programında 2012-2014 yılları arasında hazırlanmış olan bu tez bir uygulama çalışmasının ürünüdür. Tezin hazırlanmış olduğu tarihlerde ilgili programda disiplinlerarası bir anlayışla eğitim verilmiştir. Bu eğitim ışığında grafik formlardan oluşan bir dizi sanatsal çalışma yapılmıştır. Bu çalışmanın temel amacı form ve bilişsellik konusunu ele almak ve konuyla ilgili uygun örnekler tasarlamaktır. Üretilen eserlerden bir sergi organize edilmiş ve sergide yer alan eserler tez çalışmasını oluşturmuştur.
Özet (Çeviri)
This thesis, which was produced between 2012 and 2014 as part of the Master of Fine Arts (Bildende Kunst) programme at the Alanus Hochschule in Bonn, Germany, is the product of an application study. At the time the thesis was written, the programme was taught with an interdisciplinary approach. In the light of this training, a series of artistic works consisting of graphic forms were produced. The main aim of this study is to address the issue of form and cognition and to design appropriate examples related to the subject. An exhibition of the works produced was organised and the works in the exhibition constituted the thesis study.