Uzaktan eğitimle verilen kum sanatının öğrenciler üzerindeki etkisi
The effect of sand art provided through distance education on students
  1. Tez No: 895785
  2. Yazar: RAMAZAN YUMRUTEPE
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ NURAN SAY
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Resim-İş Eğitimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 129
Özet
Bu araştırmanın amacı uzaktan eğitimle verilen kum sanatı eğitiminin öğrenciler üzerindeki etkisini saptamaktır. Çalışma grubu 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılında, Van ili merkez de bulunan bir kamu okulunda (BİLSEM) öğrenim gören iki kız iki erkek toplam 4 (dört) öğrenciden oluşmaktadır. Araştırmada, nitel araştırma yöntemi kullanılarak uzaktan eğitim ile yapılmıştır. Araştırma verileri yapılandırılmış görüşme ve gözlem yoluyla elde edilmiş ve elde edilen bulgulardan hareketle araştırma sonuçlarına ulaşılmıştır. Elde edilen araştırma sonuçları, benzerlik ve farklılıklar gözetilerek tartışılmış ve araştırmaya yönelik öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
The purpose of this research is to determine the effect of sand art given through distance education on students. The study group consists of a total of 4 (four) students, two girls and two boys, studying at a public school (BİLSEM) in the center of Van in the spring semester of the 2019-2020 academic year. The research was conducted through distance education using the qualitative research method. Research data was obtained through structured interviews and observation, and research results were reached based on the findings obtained. The obtained research results were discussed, taking into account the similarities and differences, and suggestions for research were presented.