Life kinetik antrenmanlarının kick boks sporcularında dikkat, yüz tanıma ve reaksiyon zamanına etkisinin incelenmesi
Examining the effects of Life kinetics training on attention, face recognition and reaction time in kickboxing athletes
  1. Tez No: 900150
  2. Yazar: UTKU DURAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALPARSLAN ÜNVEREN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Bu çalışmada Life kinetik antrenmanlarının Kick Boks sporcularında dikkat, yüz tanıma ve reaksiyon zamanına etkisinin incelenmesi amaçlanmıştır. Çalışmaya 12- 14 yaş arası Kick Boks sporcuları katılmıştır. Katılımcılara antrenman protokolü olarak 6 farklı egzersizden oluşan life kinetik egzersizleri 8 hafta boyunca haftada 3 gün olmak üzere günde 30 dakika şeklinde uygulanmıştır. Katılımcılara D2 dikkat testi, Yüz tanıma testi ve Fitlight ışıklı reaksiyon testi uygulanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, the attention of Life kinetic training in Kick Boxing athletes, It was aimed to examine the effect on face recognition and reaction time. Study 12- Kick Boxing athletes between the ages of 14 participated. As a training protocol for the participants Life Kinetic exercises, consisting of 6 different exercises, being 3 days a week for 8 weeks It was applied for 30 minutes a day. D2 attention test to participants, Face recognition test and Fitlight light reaction test were applied.