The influence of social media marketing on the buying behavior of generation X in the field of fashion
Sosyal medya pazarlamasının moda alanında X kuşağının alışveriş davranışı üzerindeki etkisi
- Tez No: 901839
- Danışmanlar: PROF. AHU ERGEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu tez, sosyal medya pazarlamasının moda sektöründeki X Kuşağı'nın satın alma davranışı üzerindeki etkisini incelemektedir. Sosyal medya pazarlaması, tüketici satın alma davranışı ve X Kuşağı gibi önemli tanımlar tanımlanmıştır. Teorik çerçeve, sosyal medya pazarlama stratejilerinin başarısı hakkında yararlı bilgiler verir ve sosyal medya pazarlaması, sosyal medya kullanımına yönelik tutumlar ve X Kuşağı'nın satın alma davranışı arasındaki önemli ilişkileri inceler. Bu araştırma, moda şirketlerine sosyal medya pazarlama kampanyalarını geliştirmeleri için rehberlik sağlar ve X Kuşağı tüketicileriyle etkili bir şekilde etkileşim kurmak için tercih edilen pazarlama stratejilerini ve teknolojilerini değerlendirir.
Özet (Çeviri)
This thesis studies the influence of social media marketing on Generation X's buying behavior in the fashion sector. Important definitions, like social media marketing, consumer buying behavior, and Generation X, are defined. The theoretical framework gives useful information on the success of social media marketing strategies. It explores the important correlations between social media marketing, attitudes towards social media use, and the buying behavior of Generation X. This research provides fashion companies with guidance to enhance their social media marketing campaigns and assesses preferred marketing strategies and technologies to engage Generation X consumers effectively.