Implementation of SAP R/3 package program about material management and capacity planning
SAP R/3 paket programı ile malzeme yönetimi modülünün uygulanması ve kapasite planlama
- Tez No: 90589
- Danışmanlar: PROF. DR. DEMİR ASLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 1999
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 204
Özet
IV ÖZET Bu çalışmada ilk kısımda envanter sistemleri ve MRP genel olarak açıklanmıştır. Aynı zamanda bilgisayar yazılım dünyasında önemli bir yer tutan SAP R/3 sisteminin malzeme yönetimi modülünün, bir şirkete uygulama örneği ile detaylandınlrmştır. İkinci kısımda ise, bir şirkette üretim planlaması ve kapasite konulan araştırılmıştır. Özellikle kapasiteyi ve dolayısıyla üretim planlarını etkileyen faktörler incelenmiş ve bunlar için çözüm önerilerinde bulunulmuştur.
Özet (Çeviri)
nı ABSTRACT In this study, in the first part inventory systems and MRP is explained in general. Also, the most hottest topic in the computer software world, SAP R/3 system's material management module, is detailed by having the example of the implementation of a company. And in the second part, the capacity and the production plans of the company is studied. Especially the factors that effect both the production plan and capacity is examined and some solutions are suaaested.