Sohbet robotu ile kullanıcı yönetimi
User management with chat robot
- Tez No: 907311
- Danışmanlar: PROF. DR. SAADETTİN AKSOY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 29
Özet
Bu tez çalışmasında bir bayi ağı ve bu ağın kuryeleri tarafından kullanılan CRM sisteminde kullanıcı adı ve şifre yönetimini iyileştirmek için geliştirilmiş bir chatbot sistemi ele alınmıştır. Amaç, kuryelere güvenli ve verimli bir şekilde kullanıcı adı ve şifre sağlanmasını otomatikleştirmektir. Sistem, kuryelerin telefon numaralarını analiz ederek doğru kullanıcı adı ve şifreleri oluşturur ve bunları chatbot aracılığıyla iletir. Bu süreçte, kullanıcı adı ve şifrelerin güvenli bir şekilde oluşturulması ve iletilmesi detaylandırılmıştır. Ayrıca, veriseti oluşturulma süreci, kullanılan yazılım araçları ve ortamı açıklanmıştır. Deneysel sonuçlar, chatbotun yüksek doğruluk ve güvenlik sağladığını, müşteri memnuniyetini artırdığını ve şirket içi iş süreçlerini verimli hale getirdiğini göstermektedir. Gelecekte, sistemin farklı güvenlik önlemleri ile geliştirilmesi ve diğer uygulama alanlarına adaptasyonu önerilmektedir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, a chatbot system developed to improve username and password management in the CRM system used by a dealer network and its couriers is discussed. The aim is to automate the provision of username and password to couriers in a secure and efficient manner. The system analyzes the couriers' phone numbers and generates the correct usernames and passwords and transmits them through the chatbot. In this process, the secure creation and transmission of usernames and passwords are detailed. In addition, the dataset creation process, the software tools and environment used are explained. Experimental results show that the chatbot provides high accuracy and security, increases customer satisfaction and makes internal business processes efficient. In the future, it is recommended that the system be developed with different security measures and adapted to other application areas.