Values based site representation in the ancient agora of athens
  1. Tez No: 918567
  2. Yazar: HAKAN TARHAN
  3. Danışmanlar: DR. ELENI STEFANOU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Arkeoloji, Archeology
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Athens University of Economics and Business
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: İktisadi ve İdari Bilimler Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Bu çalışma bir arkeolojik sitin ziyaretçiler tarafından nasıl deneyimlendiğini değerlendirmekte olup ziyaretçi çalışmaları, geçmişin anlatılması ve temsili alanlarında kendine yer bulmaktadır. Atina'daki Antik Agora arkeolojik sitini konu edinen bu çalışma, söz konusu sitin önem ve değerlerinin ziyaretçilere ne kadar başarılı bir şekilde aktarıldığını ve daha iyi anlaşılabilmesi için alanın temsiline katkıda bulunacak başka neler yapılabileceğini araştırmaktadır.
Özet (Çeviri)
This research investigates visitor experiences of an archaeological site and is placed within the fields of visitor studies, communication and representation of the past. Having as a case study the archaeological site of the Ancient Agora in Athens, this research seeks to explore how successfully the significance and values of the site are communicated to its visitors, and what more can be done to improve the representation of the site to provide a more thorough understanding.