Kooperatiflerde halkla ilişkiler ve Ege Koop'ta bir uygulama
Public relations at cooperatives and aprectice at Ege Koop
- Tez No: 92179
- Danışmanlar: PROF.DR. RIDVAN KARALAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Halkla İlişkiler, İşletme, Public Relations, Business Administration
- Yıl: 1998
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 159
Özet
YÜKSEK LİSANS TEZ ÖZÜ KOOPERATİFLERDE HALKLA İLİŞKİLER VE EGEKOOPTA BİR UYGULAMA Kenan Sakallı İşletme Anabilim Dalı Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Aralık 1998 Danışman: Prof.Dr. Rıdvan Karalar Günümüzde örgütlerin halktan kopuk olarak yaşamlarını sürdürmeleri olanaksızdır. Kooperatifçiliğin geliştirilmesi, yaygınlaş tırılması, geniş kitlelere mal edilmesi, halkın güven ve desteğinin sağlanması, halkın ilgisinin çekilmesi ancak kooperatifçilik düşüncesinin anlatılması ile gerçekleşebilecektir. Bu nedenle halkla ilişkiler çalışmasının kooperatiflerde bilinçli bir şekilde uygulanması zorunludur. Etkin bir halkla ilişkiler kampanyasının uygulanması ile; kooperatif işletmenin halka tanıtılması yanında, halkın kooperatiften beklenti ve istekleri öğrenilebilecektir. Böylelikle kooperatifin amaçlarına ulaşabilmesi kolaylaşacaktır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT It's impossible that organizations maintain their lives independant of public. Improvements on cooperative systems, their becoming widespread and being adopted and sustained by vast numbers of people, their going the confidence and consolidation of the community and their attraction of people's attention may be embodied only by way of conveyance of the idea of cooperative system. There fore, intensive studies to be implemented by public relations must be conciously given for use of cooperatives. The expectations and demads of the public alongside with the representations of the management of cooperatives may be learnt by means of a practice of an influencial public relations campaigns. Thus, to reach for the aims of cooperatives will get much easier and more available.