A Student database
  1. Tez No: 9332
  2. Yazar: TURGUT KEMALOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERİNÇ YELDAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1990
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 96
Özet
ÖZET Öğrenci dosyalama sistemi Hasırlayan Turgut Kemal oğlu Tez Yöneticisi : Yard. Doç. Erinç YELDAN Bu çalışma üniversite öğrencilerinin bilgilerini derleyen ve işleyen bir öğrenci dosyalama sisteminin tasarımıdır. Bu dosyalama programında amaç öğrencileri değişik parametrelere göre sıralamak s herhangi bir dersten verilen notların dağılımını çıkarmak, her öğrencinin ders ve not durumunu gösteren bir bilgi formunu hasırlamak ve öğrenciler hakkında gerekli her türlü bilgiyi, gerektiğinde hızla ulaşmak amacıyla saklamaktır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A STUDENT DATABASE By Turgut Kema loğlu Supervisors Assist. Prof. Erine YELDAN This thesis is a design of student database system which will manage the data of university students. The aim of the program is to obtain sorted lists of students according to several parameters, to obtain frequency of grades for the specified course, to design a suitable sheet which will summarize course and grade position of each student and to store all the related data about students for easy access whenever required.