A timetable scheduling computer program
Ders çizelgeleri hazırlayan bilgisayar programı
  1. Tez No: 9333
  2. Yazar: MEHMET TOPTAŞ
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ERDAL EREL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1990
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
  10. Enstitü: İşletme Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
ÖZET DERS ÇİZELGELERİ HAZIRLAYAN BİLGİSAYAR PROGRAMI TOPTAS Mehmet Yüksek Lisans Tezi, İşletme Enstitüsü Tez Yöneticisi Yd. Doç.Dr. Erdal Erel Haziran 1990 Bilgisayarın kullanımı ders çizelgelerinin hazırlanmasını kolaylaştırmış ve bir çok el ile yapılan işi ortadan kaldırmıştır. Bu tez çalışmasında Fortran IV bilgisayar dilinde yazılan ve Burroughs 9000 sisteminde çalıştıran ders çizelgesi hazırlayan bir bilgisayar programı Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Merkezinde bulunan Data General sistemine uygunlaştırılmıştır. Bu program yardımıyla Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünün 1990-1991 öğretim yılı sonbahar dönemi ders çizelgeleri hazırlamıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A TIMETABLE SCHEDULING COMPUTER PROGRAM TOPTAS Mehmet MBA in Institute of Management Supervisor: Asst. Prof. Dr. Erdal Erel June 1990 The use of computers makes easy the preparation of timetable schedule and aliminates a lot of manual work.In this thesis, a timetable schdule generation program written in Fortran IV language and implemented in a Burroughs 9000 system is adapted to the Data General system at Bilkent University computing center. A case study on timetable schdule of Department of Management of Bilkent University is performed.