Kağıtsız ortamda güvenli ve kullanıcı dostu okul otomasyonu geliştirilmesi
Developing a paperless, reliable and user friendly school automation system
  1. Tez No: 93594
  2. Yazar: OKAN KULLEP
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ABDULLAH ÇAVUŞOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Eğitim ve Öğretim, Computer Engineering and Computer Science and Control, Education and Training
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 112
Özet
KAĞITSIZ ORTAMDA GÜVENLİ ve KULLANICI DOSTU OKUL OTOMA YONU GELİŞTİRİLMESİ (Yüksek Lisans Tezi) Okan KULLEP GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Şubat 2000 ÖZET Bu çalışmada bir okul otomasyon sistemi geliştirilmiştir. Geliştirilen program ofis işleri açısından verimlidir. Program kağıt ve zaman israfını önlediği gibi kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Bu amaçla Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'nde üç ayrı program hazırlanmış ve kullanılmıştır. Bu üç ayrı programda yürürlükte bulunan eğitim-öğretim yönetmeliklerine göre hazırlanmış ve FoxPro for Dos programlama dili ile kullanılır hale getirilmiştir. Bölüm Kodu Anahtar Kelimeler Sayta Sayısı Tez Yöneticisi 626.06.01 Okul Otomasyonu 102 Doç.Dr. Abdullah Çavuşoğlu
Özet (Çeviri)
11 DEVELOPING A PAPERLESS, RELIABLE AND USER FRIENDLY SCHOOL AUTOMATION SYSTEM (M.Sc. Thesis) Okan KULLEP GAZI UNIVERSITY INSTITUE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY February 2000 ABSTRACT In this study a school automation program has been developed. The program which has been developed is efficent in terms of official point of view. It prevents the weste of time and paper usage. For this purpose three different program have been developed and put into usage at Technical Eduation Faculty of Gazi University. These three program have been developed taking into consideration the eduational regulation and as the programming environment FoxPro running on Dos operating system have been selected. Science Code Key Words Page Number Adviser 626.06.01 School Automation 102 Assoc.Prof.Dr. Abdullah Çavuşoğlu