Yem katkılı maddeleri ve bu konudaki gelişmeler
Bait supplements and developments at this topic
  1. Tez No: 95260
  2. Yazar: ERSEN KIRIM
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CEMAL POLAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Trakya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Zootekni Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 62
Özet
ÖZET Bu çalışmada, yem teknolojisinde kullanılan tüm yem katkı maddelerine, bunların gereksinimlerine ve kullanımlarına değinilmiştir. Yem katkı maddelerine neden ihtiyaç duyulduğu, hangi şartlarda kullanılmaları gerektiğinden bahsedilmiştir. Öyle ki her katkı maddesinin kullanılabilirliği farklıdır, bu kullanılabilirlik ile yarayışlılık artacaktır. Bu yüzden bu çalışmada yem katkı maddelerinden en iyi yararlanabilmek için tüm detaylara değinilmiştir. Anahtar Kelimeler. Antibiyotikler, Yem Katkı Maddeleri, Vitaminler, Minarelleri, Hormanlar, Enzimler, Kosidisyonlar
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this thesis, the properties of bait supplements used in bait technology, necessities of them and usage of them are discussed. Including this it is tried to answer the questions“why should we use bait supplements?”and in“which situations should we use them?”This is very important because the usage of each bait supplement is different and effiency of each supplement changes according to this usage. To achieve this goal all the details about the bait supplements, their usage and conditions of the usage are examined in order to provide the most efficient usage of bait supplemets. Key Word:. Antibiotics, Bait Supplements, Vitamins, Minerals, Enlarging factors(hormones), EnzyCocsidial