Oyunlaştırma tekniği ile yabancı dil öğretilmesine yönelik bir mobil uygulama tasarımı
A mobile application design for foreign language teaching through gamification
  1. Tez No: 957320
  2. Yazar: HÜSEYİN TAŞ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MEHMET CABİR AKKOYUNLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Yönetim Bilişim Sistemleri, Management Information Systems
  7. Yıl: 2025
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yönetim Bilişim Sistemleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim Bilişim Sistemleri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
Bu tezin amacı, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavlarında en çok çıkan 100 kelime öğrenme süreçlerini iyileştirmek amacıyla yönetim bilişim sistemleri (YBS) çerçevesinde bir mobil uygulama geliştirmektir. Özellikle, Dil Tespit Sınavlarına Hazırlanan öğrencilerin dil becerilerini artırmak için oyunlaştırma yöntemi ile temel ve yaygın olarak kullanılan 100 kelimenin öğretimini hedefleyen bir mobil uygulamanın tasarımını yapmak ve işlevselliğini incelemektir.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to develop a mobile application within the framework of management information systems (MIS) in order to improve the learning processes of the 100 most frequently used words in Foreign Language Proficiency Exams. In particular, it is to design and examine the functionality of a mobile application that aims to teach 100 basic and commonly used words through gamification to increase the language skills of students preparing for the Language Proficiency Exams.