İş yönetimi sistem yazılımlarının (ERP) yönetimde bilgisayar kullanımı hedefleri yönünden incelenmesi
Studying the business administration software systems in the (ERP) administration in view of computer using purposes
- Tez No: 97317
- Danışmanlar: PROF. DR. ALİ AKDEMİR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2000
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 204
Özet
İŞ YÖNETİMİ SİSTEM YAZILIMLARININ (ERP), YÖNETİMDE BİLGİSAYARKULLANIMI HEDEFLERİ YÖNÜNDEN İNCELENMESİ Ahmet UÇAKTURK ÖZET Bu çalışmada bilgisayar, işletme yönetiminde varılmak istenen hedefler ve işletme kaynaklarının planlanmasında bilgisayar kullanımı konuları incelenmiştir. İşletmelerin kendilerine ait işletme içi ve dışı tüm kaynakları verimli, etkin ve etkili kullanabilmeleri açısından işletme kaynakları planlama, yürütme ve kontrolünde çok önemli bir yer tutan (ERP: Enterprise Resource Planning - Kurumsal Kaynak planlaması) yazılımları araştırılmıştır. İşletme içinde yönetim açısından bu önemli hedeflere varılmasında ERP yazılımlarının önemi ve kullanımı incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
STUDYING THE BUSINESS ADMINISTRATION SOFTWARE SYSTEMS IN THE(ERP) ADMINISTRATION IN VIEW OF COMPUTER USING PURPOSES Ahmet UÇAKTURK ABSTRACT In this study the computer, aimed targets of enterprise operating management and using the computer in planning enterprise resources are surveyed. The (ERP: Enterprise Resource Planning) software systems which have a very important place in planning, running and controlling in order to use all resources within and out of enterprises which belong to them are studied. The importance and using of the ERP software systems in order to reach these important targets are examined.