Bazı mutlak toplanabilme metodları
  1. Tez No: 9873
  2. Yazar: ÜNAL GÜLESER
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HÜSEYİN BOR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1990
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 33
Özet
ÖZET Bu tez üç bölümden ibarettir. Birinci bölümde bazı temel tanımlar ve rildi. Yine bu bölümde \îf,p |, ve \C, 1\ toplam daki ilişkilerle ilgili iki teorem ifade edildi. rildi. Yine bu bölümde \N,p | ve \C, 1\ toplanabilme metodları arasın- İkinci bölümde birinci bölümdeki teoremleri genelleştiren üç teorem ifade edildi ve bunlardan birisi ispatlandı. Üçüncü bölümde \C,1;y\. ve \N, p ;Y |. toplanabilme metodları arasındaki K n k ilişki ile ilgili bir teorem ifade ve ispat edildi.
Özet (Çeviri)
SUMMARY This thesis consists of three chapters. In the first chapter some basic definitions have been given. Again in this chapter two theorems concerning the relations between \îf,p \ and \c,l\ summability methods, have been stated. In the second chapter three theorems, which generalize the theorems in the first chapter, have been stated and one of them has been proved. In the third chapter a theorem, which deals with a relation between the \c,1;"f\, and \n,p #t|. summability methods, has been stated and proved. K Tl K. VI