Mutlak Riesz toplanabilme metodlarının toplanabilme çarpanları üzerine
On summability factors of absolute Riesz summability methods
  1. Tez No: 180584
  2. Yazar: İBRAHİM ETHEM ÖZER
  3. Danışmanlar: PROF.DR. MEHMET ALİ SARIGÖL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
PAMUKKALE ÜN VERS TESFEN B L MLER ENST TÜSÜTEZ ÖZET B LD R FORMUMATEMAT K ANAB L M DALIMUTLAK R ESZ TOPLANAB LME METOTLARININ TOPLANAB LME ÇARPANLARI ÜZER NEbrahim Ethem ÖZERÖZETÜç bölümden oluşan bu çalışmada toplanabilme teorisi alanında önemli bir yer tutan mutlak Riesz Toplanabilmemetotları ve bu metotların toplanabilme çarpanları incelenmiştir.Birinci bölümde, ikinci ve üçüncü bölümde kullanacağımız temel tanım ve teoremler verilmiştir.kinci bölümde mutlak Riesz toplanabilme metotları ile tanımlanan dizi uzaylarının temel özelliklerinin yanı sırakullandığımız bazı lemmaların sadece ifadeleri veya ispatları verilmiştir.Üçüncü bölümde toplanabilme çarpanlarını karakterize eden temel teoremler ile bazı sonuçları verilmiştir.
Özet (Çeviri)
PAMUKKALE ÜN VERS TESFEN B L MLER ENST TÜSÜTEZ ABSTRACT B LD R FORMUGRADUATE PROGRAM IN MATHEMATICSON SUMMAB L TY FACTORS OF ABSOLUTE R ESZ SUMMAB L TY METHODSbrahim Ethem ÖZERABSTRACTIn this study which is prepared as three chapters, Riesz Summability Methods that are important in SummabilityTheory and these methods? summability factors are examined.In the first chapter, basic definitions and theorems that will be used in the others are given.In the second chapter, the basic properties of the sequence spaces defined by Absolute Riesz Summability Methodsand some lemmas with or without their proofs that we used are given.In the third chapter, The theorems which chracterize summability factors and some corollaries are given.