Yeni ürün geliştirmede müşteri istek ve ihtiyaçlarını teknik karakteristiklere dönüştürmeyi sağlayan bir yöntem: Kalite fonksiyon göçerimi
A Method which converst customers needs and requirements into technical charectristics: Quality funtction deployment
  1. Tez No: 99664
  2. Yazar: FATİH YENGİNOL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ ŞEN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 203
Özet
ÖZET Kalite Fonksiyon Göçerimi (KFG); müşterilerin tam olarak ne istediklerini anlamanın ve bu isteklerin eldeki kaynaklarla en iyi şekilde nasd yerine getirileceğini belirlemenin en doğru yoludur. Bu tezde; Kalite Fonksiyon Goçerimi'nin Toplam Kalite Yönetimi içindeki yeri, KFG sureci ve çeşitli uygulama alanları ile KFG süreci ile entegre olarak kullanılabilen belli başlı teknikler tanıtdmaktadır. Tez iki farklı alandaki KFG uygulamasıyla sona ermektedir. IV i
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Quality Function Deployment (QFD) is the best method to understand and determine the ways to meet the customer requirements with available resources. In this thesis; the position of QFD in Total Quality Management, QFD process, its various implementation areas and some major techniques that can be integrated to QFD process are being introduced. The thesis ends with two QFD applications in different areas. k