E Devlet uygulamalarının vatandaş memnuniyet düzeyindeki etkisi: Tokat ili örneği
The impact of e-Government applications on citizen satisfaction: The case of Tokat province
- Tez No: 1017387
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÜMİT ŞİMŞEK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
- Yıl: 2026
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
Özet
Gelişen ve değişen dünya kurumları ve vatandaşları da kendine göre şekillenmeye mecbur bırakmış bu mecburiyet de günden güne değişikliklere neden olmuştur. Son zamanlarda hayatın her alanında kullanmakta olduğumuz teknoloji hizmet sunumlarına ve hizmet alımlarında da yararlanılır hale gelmiş ve artık bilişim dünyasında hızlı, masrafsız ve kolay hizmet alma ve hizmet sunulmaya başlanmıştır. Bu doğrultuda hizmetlere erişebilmenin ve hizmetleri sunabilmenin son zamanlardaki en kolay ve hızlı yolu olan elektronik devlet uygulamalarının Tokat ilindeki memnuniyet düzeyinin araştırılması amacıyla bu çalışma yapılmış olup, 388 kişi üzerinden memnuniyet anketi gerçekleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
The evolving and changing world has forced institutions and citizens to adapt accordingly, leading to daily changes. Recently, technology, which we use in every aspect of life, has also become a tool for service delivery and procurement, making it possible to receive and provide services quickly, inexpensively, and easily in the digital world. In this context, this study was conducted to investigate the satisfaction level of e-government applications in Tokat province, which represent the easiest and fastest way to access and provide services in recent times. A satisfaction survey was conducted with 388 participants.