Yönetimde yetki ve sorumluluk denkliği ilkesi açısından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
The Youth and Sports Province Directorate on equality of power and responsibility in management
  1. Tez No: 103647
  2. Yazar: ÜSTÜN TÜRKELİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYŞE ATALAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2000
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 142
Özet
-vın- ÖZET Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün amaçlan doğrultusunda,iller- de,spor hizmet ve faaliyetlerini sevk ve idare etmekle görevli Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri oluşturulmuştur. Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinin amaçlarına ulaşmasmda, lider pozis yonundaki Gençlik ve Spor İl Müdürlerinin büyük payı vardır. Gençlik ve Spor İl Müdürlerinin başarısı, yönetimin bütünlüğünü oluştu ran unsurların bir araya gelmesi ve birlikte fonksiyonlarım sürdürmeleriyle mümkün olacaktır. Bu konu ile ilgili olarak, Gençlik ve Spor İl Müdürünün yetki ve soramluluklarryla ilgili kargaşa, amaca ulaşmadaki olumsuz etkisi ile, önemli bir faktör olarak kendini göstermektedir. Bu nedenle, Gençlik ve Spor İl Müdürünün
Özet (Çeviri)
-IX- SUMMARY: THE YOUTH AND SPORTS PROVINCE DIRECTORATE ON EQUALITY OF POWER AND RESPONSIBILITY IN MANAGEMENT The Youth and Sports Province Directorates were established in order to carry out and manage the sports services and activities in provinces, according to the purposes of the Youth and Sports General Directorate. The Youth and Sports Province Directors have a great role in fulfillment of the purposes of the Youth and Sports Province Directorates. The success of the Youth and Sports Province Directors depends on com bination of the elements that establish the integrity of the management and car rying out the functions together. The confusing situation related to the powers and responsibilities of the Youth and Sports Province Director on this matter seems as an important factor. For this reason, the