İstanbul'da bulunan özel hastanelerde çalışan hekimlerin pazarlamayı algılayışı üzerine uygulamalı bir araştırma
In Investigation about the recognition of the marketting by the physicions that are working at the private hospitals in Istanbul
  1. Tez No: 104995
  2. Yazar: FATOŞ ÜNAL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEMA KURTULUŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hastaneler, İşletme, Hospitals, Business Administration
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hastane ve Sağlık Kuruluşlarında Yönetim Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 97
Özet
oz Günümüzde her geçen gün artan rekabet ortamında, hastanelerin diğerlerine göre öne çıkabilmeleri için birçok özelliği etkili olacaktır. Bu özelliklerden en önemlilerinden birisi de pazarlamadır. Pazarlama hastane işletmeciliğinden çok önemli bir yer almaktadır. Hastane İşletmeciliğinde pazarlama faktörü hekimler ile işbirliği yapılarak kullanılırsa daha etkin olacaktır. Bu düşünceden yola çıkarak hazırlanan çalışmada hekimlerin pazarlamayı algılayışı incelenmiştir. Derinlemesine mülakat yöntemiyle konu irdelenmiş, araştırmanın bulguları ve bu bulguların değerlendirmelerine dayanarak elde edilen sonuç ve öneriler ayrıntılı olarak sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The challange to make the hospitals more prominont than e other ones many of hair properties will be decisive nowadays. But are of the most important features is marketing for hospital management marketing gets very importants piace and if it should uses cooperation with doctors it will be more effectual for hospitals. Moving from this view in this survey Doctor's understanding of marketing concept are examinated this topic is studied with the methods of in depth conversation. The result of survey, suggestions related to these data and evoluation of these data are preson ded in defail. II T C YÜKSEKÖ?RETİM KURD UÛ »OKOMAWTASYOW MERJOOt