Web tabanlı sesli iletişim
Web based voiced communication
  1. Tez No: 114939
  2. Yazar: REŞİT AKDAĞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÇETİN ELMAS
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2001
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 129
Özet
WEB TABANLI SESLİ İLETİŞİM (Yüksek Lisans Tezi) Reşit AKDAĞ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Ağustos 2001 ÖZET İnternet uygulamaları yeni ve güçlü çözümlerle hayatın pek çok alanında etkin hale gelmektedir. Son zamanlarda, değişik yollarla“web tabanlı sesli iletişim”kurabilmeyi sağlayan internet yazılım ve donanımının hızla artmış ve telekom firmalarıyla rekabete başlamışlardır. Gelecekte sesli iletişim uygulamalarının çoğunun internet üzerinden gerçekleştirileceği söylenebilir. Bu çalışmada web tabanlı sesli iletişim irdelenmiştir. Pratik olarak internet üzerinden karşı tarafla bağlantının kurulması ve sesin iki yönlü taşınması işleri RF sinyalleri ile kablosuz olarak gerçekleştirilmiştir. Bilim Kodu : 626.01.01 Anahtar Kelimeler; İnternet, web, sesli iletişim. Sayfa Adedi : 112 Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Çetin ELMAS
Özet (Çeviri)
11 WEB BASED VOICED COMMUNICATION (M.Sc. Thesis) Reşit AKDA? GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY August 2001 ABSTRACT Internet applications have already become effective on daily life in every respect with new and powerful solutions. Recently, internet softwares and hadwares which present web based voiced communication through various methods have increased powerfully and have already started to compete with telecom companies. It can be told that most of voiced communication applications would be realized by using internet in the future. In this study web based voiced communication has been examined. Practically, transporting of voice mutually and to make contact with the other side without cable were realized by RF signals. Science code: 626.01.01 Key words : Internet, web, voiced communication. Page number: 112 Adviser : Prof. Dr. Çetin ELMAS