Büyük ve orta ölçekli perakende işletmelerinde insan kaynakları eğitimi-Tansaş A.Ş. Uygulaması
On The big and middle scale retail company, education human resources and Tansaş A.Ş. Application
- Tez No: 117209
- Danışmanlar: PROF. DR. GÜNEŞ BERBEROĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2002
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 143
Özet
11 YÜKSEK LİSANS TEZ OZU BÜYÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ PERAKENDE MAĞAZALARINDA İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİMİ- TANSAŞ A.Ş. UYGULAMASI Serap ŞENKAYA İşletme Anabilim Dalı Anadolu Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü,Eylül 2001 Danışman : Prof.Dr.Güneş BERBEROĞLU Gelişen ekonomi ile birlikte insanların ihtiyaçları ve beklentileride farklılık göstermektedir.Bu anlamda da, farklı sektörlere ve farklı yaklaşımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Pazarlama bilimi içerisinde dağıtım kanalları da değişiklik göstermiştir. Bazı dağıtım kanalları fonksiyonlarını yitirirken bazı dağıtım kanalları da gelişim göstermiştir. Bu değişimlere paralel olarak insan kaynakları yönetimininde faaliyet alam genişlemiş ve önemi artmıştır. Gelişen perakende sektöründe başarı anahtarı olarak insan faktörünün görülmesi insan kaynakları yönetiminin gerekliliğini ortaya koymuştur.
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT People's needs and expectations change with the developing economical situation. In this respect different sectors and different approaches are required. Distributing channels have changed in marketing science. As some distributing channels have been loosing their functions, some have developed. In accordance with these changes, the range of Human Resources Management become important and has enlarged. Human Resources Management has become a necessity as human factor has been considered as the key to success in the retailing sector.