E-ticaret ve bir ASP uygulaması
E-commerce and an ASP application
  1. Tez No: 119731
  2. Yazar: BÜŞRA ÖZCAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ GÜNEŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi E-TİCARET ve BİR ASP UYGULAMASI Büşra ÖZCAN Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı Danışman :Prof.Dr.Ali GÜNEŞ 2002, 70 sayfa Günümüzde başarıya ulaşmanın yolları teknolojiyle paralel olarak inanılmaz bir hızla değişmekteyken iletişim ve bilgisayar teknolojileri daha yetenekli iş gücüne gereksinim duymakta ve ulusal verimliliği arttırmakta, rekabetçi üstünlük elde etme yolundadır. Ayakta kalmak, değişimi yakalayabilmek ve amaçlara ulaşabilmek için firmaların interneti kullanmaları dünyadaki popüler kavramlar arasında yer almaktadır. Günümüzdeki dokun ve hisset türü alışveriş yerini içeriğin daha zengin olduğu, ürünü en iyi şekilde tanıtan, bilginin daha ön plana çıktığı alışveriş ile yer değiştirmeye başlamıştır. 20. yüzyılın son dönemlerinde bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan hızlı değişim ve gelişmelere paralel olarak giderek artan ölçüde tartışılan elektronik ticareti ve bu alanla bağlantılı konuları pek çok ülke, uluslararası örgüt ve kuruluş gündemlerine almış, elektronik ticaret olgusunu çeşitli yönleriyle araştırmaya başlamıştır. Bu çalışmada, e-ticaretin tanımı, nedenleri, avantaj ve dezavantajları açıklanarak internet üzerinden mağaza açmak için gerekli işlemler ile örnek bir program geliştirilmiştir. Anahtar kelime : E-TİCARET
Özet (Çeviri)
u ABSTRACT Master of Science Thesis E-COMMERCE and An ASP APPLICATION Büşra ÖZCAN Anadolu University Graduate School of Natural and Applied Sciences Computer Engineering Program Supervisor : Prof.Dr.AH GÜNEŞ 2002, 70 pages Today, while the ways of reaching success changing with parallel to technology at an unbelievable speed, technologies of communication and computer entails more qualified labor force, increase the national productivity and they are on the way of acquiring competitive superiority. To maintain, to adopt to changes and to reach objectives, the use of internet by firm is among the popular concepts in the world. Today, the kind of shopping“touch and feel”starts to replace with the kind of shopping that inform the best product and information going ahead. At the end of the 20th century, with parallel to rapid changes and developments in information and communication technologies, many countries, international organisations and constitutions have put increasingly argued electronic trade and many other subject in relation with that and they have started to investigate the fact of e-business by various sides. In this study, by explaining the definition, reasons, advantages and disadvantages of e-business, neccessary transactions and a model program was given to open a store via internet. Keyword : E-Commerce