XML ile VLSI tasarımı
VLSI design by using XML
  1. Tez No: 121342
  2. Yazar: AHMET SAVAŞ
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. FATİH KOÇAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  10. Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
ÖZET.. Bu çalışma, VLSI devrelerinin web teknolojileriyle tasarlanması üzerinedir. Çalışmada VLSI bilgilerinin değişimi ve işlenmesi için XML teknolojisine dayalı bir standart oluşturulmaya çalışılmıştır. Aynı zamanda devrelerin web üzerinde rahat ve hızlı bir çizmi, görülebilmesi amaçlanmıştır. Web üzerinden yayınlanması için VML ve Javascript'den faydalanılmıştır. Çalışmalar sonunda VLSI bilgilerinin ortak bir standarta getirilmesi amacına yönelik olarak XML teknolojisinin çok uygun olduğu görülmüştür. Ayrıca devre çizimleri için ayrıntılı ve herbiri ayrı bir kurulum gerektiren programların yerine basit bir HTML sayfasının kullanılabileceği gösterilmiştir.. tf >/
Özet (Çeviri)
SUMMARY This work focused on to design VLSI circuits with web technologies. In this work, studied to creating standarts on XML based for interchanging and processing VLSI information. At same time, purposed to easy drawing and displaying circuits on the web. Used VML and Javascript to publish on the web. At result of studies, seems that XML techonologi is very useful to standartize VLSI information. Instead of programs which hard to install and has very details simple HTML page can use.