The Compatibility study of waste pet with PVC
  1. Tez No: 13224
  2. Yazar: SİBEL ASLAN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. GÜNERİ AKOVALI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kimya, Chemistry
  7. Yıl: 1991
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
PVC/ATIK PET KARIŞIMININ AL AŞI ML ANABI LI RLI K ÇALIŞMASI ASLAN., Si bel Fen ve Edebiyat Fakültesi Kimya Böl umü* Yüksek Lisans Tezi Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Güneri Akovalı 66 sayfa, Şubat 1991 ÖZET PVC'Atık PET karışımı üç ayrı bileşimde çözeltiden çöktürme tekniği ile hazırlanmıştır Hazırlanan karışımdaki bileşenlerin biri biri ile normalde alaşım yapmamaları nedeniyle karışabilirliği arttırmak amacıyla“Plazma Yüzey Modifikasyon”yöntemi kul lanı ldı. Bu işlem reaktör içerisine yerleştirilen PET üzerinden“Vinil Klorür Gazı”geçirilerek yapılmıştır. Karışımların intrinsik viskoziteleri(n).fenol/ tetrakloroetan (1:3) içerisinde çözülerek yapıldı. Pol imerler arasındaki karışabilirlik çalışması Krigbaum ve Wall tarafından çıkarılan Ab parametresi aracılığı ile kar akterize edildi. DSC ve SEM ile de desteklenip elde edilen sonuçlarda modi fi ye olan atık PET ile hazırlanan karışımların alaşımlarıma miktarında artış görüldü. Anahtar Kelimeler : intrinsik vi skozite.pol i mer karışımı Bilim Kodu : 405. 04. 02
Özet (Çeviri)
THE COMPATIBILITY STUDY OF WASTE PET WITH PVC ASLAN>Sibel Faculty of Arts and Sciences Department of" Chemistry,M.S.Thesis Supervisor:Prof.Dr.Guneri Akovali 66 pages,February 1991 ABSTRACT The mixtures of PET/PVC have been prepared in three different. compositions by using solution blending technique.Plasrna surface modification method has been used in order to enhance the miscibility of PET and PVC because of their high incompatibility.The intrinsic viscosities of blends have been measured in phenol/tetrachloroethane Cl:3> solution.The compatibility of the polymer blend mixtures is characterized by the parameter Ab derived by Krigbaum and Wall.