A Survey of capital budgeting practices in Turkish firms
  1. Tez No: 13962
  2. Yazar: ERTUĞRUL SAYIN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ERGÜN YENER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1989
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 302
Özet
TÜRK ŞİRKETLERİNDE YATIRIM BÜTÇESİ PRATİKLERİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA ÖZET Bu çalışmanın amacı, yeni yatırım projelerini analiz eden ve değerlendiren Türk özel sektör şirketlerinin yöntemlerini araştırmaktır. Bu nedenle, Türkiye'deki özel şirket üst yönetici lerinin görüşleri, özel olarak geliştirilmiş bir anketle toplanmıştır. Bazı özel sorulara verilen yanıtlar, er. sık verilen yanıtların yüzdeleri olarak takdim edilmiştir. Bulgular ve sonuçlar, Türk şirketlerinde kullanılan çağdaş yatırım bütçesi tekniklerinin yetersiz olduğunu göstermektedir. Giriş sayfalarının adedi Sayfa adedi Referans adedi Anahtar kelimeler 7 205 37 Teşhis etme, gelişme, seçme, denetim sonrası
Özet (Çeviri)
A SURVEY OF CAPITAL BUDGETING PRACTICES IN TURKISH FIRMS ABSTRACT This study attempts to explore the methods that Turkish private sector companies employ in analyzing and evaluating new investment projects. For this reason, perceptions of decision-makers from various private sector companies in Turkey vere obtained through a specially developed questionnaire. The responses to any particular question are presented as percentages reflecting the frequency of all possible answers. Findings and results are revealed an insuffucient use of contamporary capital budgeting techniques in Turkish companies..-- dumber of preliminary pages Number of pages Number of references Key words 7 205 37 Identification, Development, Selection, Post.-Audi-fci.ng.