Vocabulary testing problems with specific reference to Macedonian state schools
Makedonya'daki yabancı dilde kelime testlerin hazırlamasında karşılaşılan problemler
  1. Tez No: 145168
  2. Yazar: RUFAT OSMANİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ABDULLAH ERTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Dilbilim, Eğitim ve Öğretim, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Linguistics, Education and Training, English Linguistics and Literature
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 149
Özet
Makedonya'daki Yabancı Dilde Kelime Testlerin Hazırlamasında Karşılaşılan Problemler" Bu çalışmanın amacı, Makedonya'daki İngilizce öğretmenlerin Yabancı Dil sınavlarında kullandıkları kelime testlerini uygun bir şekilde hazırlayıp hazırlamadıklarını öğrenmektir. Devlet Orta Okullarında kelime testleri hazırlayan İngilizce Öğretmenlerin yeterlilik açısından ne derecede doğru olup olmadıkları tespit edilmeye çalışılacaktır. Çalışma beş bölümden oluşur. Çalışmanın birinci bölümü, çalışmanın problemini, amacını, kapsamını, arka planını, ve yöntemini aktarır. İkinci bölümde, dil testlerin amaçlarını, öğretme metotları, kelime öğretme stratejileri ve kelime testlerin çeşitleri. Üçüncü bölümde, öğretmenlerden toplanan veri analizleri sunulur. Dördüncü bölümde ise, önerilmiş bir kelime testi verilmektedir. Beşinci bölümde, sonuç ve öneriler sunulmaktadır. n
Özet (Çeviri)
“Vocabulary Testing Problems with Specific Reference To Macedonian State Schools”The purpose of this study is to find out whether teachers of English in Macedonian State Secondary Schools are properly constructing vocabulary tests. Actually, to find out that the competency of English teachers at State Secondary Schools to construct vocabulary tests is not enough. The study consists of five chapters. The first chapter of the study presents the problem of the study, the purpose, the background of the study and methodology of the study. In the second chapter will be presented, the aims of language tests in general, teaching methods and approaches, vocabulary teaching techniques, and vocabulary testing techniques. In the third chapter will be presented the analysis of the data collected from teachers. In the fourth chapter a suggested vocabulary test will be presented. Finally, in the fifth chapter conclusion and suggestions will be presented. HI