Kastamonu Germeçtepe Barajının çevresinin florası
Flora of Kastamonu Germeçtepe Dam and its environs
  1. Tez No: 155758
  2. Yazar: ZEHRA ENEZ
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. KERİM GÜNEY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ormancılık ve Orman Mühendisliği, Forestry and Forest Engineering
  7. Yıl: 2004
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Orman Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 93
Özet
KASTAMONU GERMEÇTEPE BARAJININ ÇEVRESİNİN FLORASI (Yüksek Lisans Tezi) Zehra ENEZ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Temmuz 2004 ÖZET Bu çalışma ile 2002-2003 yılları arasında Germeçtepe Barajı çevresinin florası tesbit edilmiştir. Araştırma alanı Kastamonu ili' nin kuzey-batısında Kastamonu ili ve Daday ilçesi arasında yer almaktadır. Araştırma alanına ait iklim verileri olarak (791 m) Kastamonu istasyonu verileri kullanılmıştır. Bölge yart-karasa! iklim özelliği göstermektedir. Araştırma alanının florası 53 familyaya ait 152 cins ve 209 takson içermektedir. Türlerin fîtocoğrafîk bölgelere göre dağılımı; Bilinmeyen %74, Avrupa-Sibirya %13, İran-Turan, %2, Öksin %2, Doğu Akdeniz %2, Akdeniz %2 olarak bulunmuştur. En geniş yayılış gösteren familyalar sırasıyla: Compositae (%13), Leguminosae (%9), Labiatae (%7), Rosaceae (%7), Gramineae(%5), Cruciferae (%5) şeklinde sıralanmaktadır. Bilim Kodu : 502.19.01 Anahtar Kelimeler : Germeçtepe Barajı, Flora, Vejetasyon, Kastamonu Sayfa Adedi : 88 Tez Yöneticisi : Yrd. Doç. Dr. Kerim GÜNEY
Özet (Çeviri)
FLORA OF KASTAMONU GERMECTEPE DAM AND ITS ENVmONS (M.Sc.Thesis) Zehra ENEZ GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY July 2004 ABSTRACT This study was carried out in 2003-2004 on the flora of the Germectepe Dam and its environs. The study area is located between Kastamonu and Daday provinces. The climate of the study area, were estimated as an Semi-continental type by using Kastamonu meteorological station(791 m). The flora of study area consists of 209 taxa which belong to 53 families and 152 genera. The phytogeographic regions of species have been determinated as; Unknown %74, Euro-Siberian %13, Irano-Turanian %2, Euxin %2, East Mediterranean %2, Mediterranean %2. The widespread families are as follows: Compositae (%13), Leguminosae (%9), Labiatae (%7), Rosaceae (%7), Gramineae(%5), Cruciferae (%5). Science Code : 502.19.01 KeyWords : Germectepe Dam, Flora, Vegetation, KastamonuPage Number : 88 Thesis Advisor : Ass. Prof. Kerim GÜNEY