Uzaktan eğitim için eğitim yönetim sistemi ana modülünün hazırlanması
Preparing the main module of learning management system for distance education
- Tez No: 180175
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. NURETTİN DOĞAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Eğitim ve Öğretim, Computer Engineering and Computer Science and Control, Education and Training
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik-Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 60
Özet
UZAKTAN EĞ T M Ç N EĞ T M YÖNET M S STEMANA MODÜLÜNÜN HAZIRLANMASI(Yüksek Lisans Tezi)Ferhat Kadir PALAGAZ ÜN VERS TESFEN B L MLER ENST TÜSÜNisan 2006ÖZETBu tez çalışmasında bir web tabanlı öğretim ve yönetim platformu olan `NetteÖğretmen' internet tabanlı yazılımı geliştirilmiştir. `Nette Öğretmen? yazılımıweb tabanlı ders yönetimini sağlamaktadır. Bu yazılım uzaktan öğrenme içinhazırlanmış olmasına rağmen istenildiği takdirde geleneksel sınıf ortamıöğretimi için de öğretim elemanlarına destek olarak kullanılabilmektedir. `NetteÖğretmen? yazılımı, öğrenci işleri modülü, sınav modülü, ders hazırlamamodülü, duyuru modülü ve yönetim modülü gibi birçok özelliği bünyesindebarındırmaktadır. Türkçe olarak hazırlanmış olup tüm eğitim kurumları içinçeşitli uygulamalar sunulmaktadır. Bu yazılım son yıllarda hızla artmakta olanweb tabanlı eğitim sistemleri doğrultusunda uzaktan eğitim için çok amaçlıkullanıma açık olarak geliştirilmektedir. Yazılım, http://www.l-ion.net adresialtında denenmek üzere test yayınına açılmıştır.Bilim Kodu : 702.1.014Anahtar Kelimeler : web tabanlı eğitim, uzaktan eğitim, asenkron öğrenme,nette öğretmenSayfa Adedi : 45Tez Yöneticisi : Yrd. Doç. Dr. Nurettin DOĞAN
Özet (Çeviri)
PREPARING THE MAIN MODULE OF LEARNING MANAGEMENTSYSTEM FOR DISTANCE EDUCATION(M.Sc. Thesis)Ferhat Kadir PALAGAZ UNIVERSITYINSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGYApril 2006ABSTRACTIn this thesis, `Instructors On Net? which is web based learning and managmentplatform has been developed. `Instructors On Net? is basically preparing for webbased management. In spite of preparing for distance education, this platformuses for supporting the Instructors who use traditional classroom enviroment oneducation. `Instructors On Net? is containing a lot of special feature such asstudents information module, questionare module, course preparing module,announcement module and content management module. This platformprepared in Turkish language and presents kind of application for alleducational foundation. `Instructors On Net? platform has been developing formulti functional uses according to web based learning systems. This learningmanagement tool is hosting under http://www.l-ion.net address for test andimprove.Science Code : 702.1.014Key Words : web based education, distance education, asynchronouseducation, instructors on netPage Number : 45Adviser : Assist. Prof. Dr. Nurettin DOĞAN