Adapting EFL topics to gender differences
Yabancı dil eğitiminde kollanılan konuları cinsiyet farklığına göre uyarlama
  1. Tez No: 190965
  2. Yazar: MUSTAFA HUSSAIN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İSKENDER HAKKI SARIGÖZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 122
Özet
Bu çalışmanın amacı yabancı dil sınıflarında kullanılan materyallerincinsiyete göre nasıl uyarlanacağını ortaya koymaktır.Bu çalışma beş bölümden oluşmuştur. Birinci bölüm çalışma boyuncatartışılan problemi, bu problemin varsayımlarını, çalışmanın amacını, ve kapsamınısunmaktadır.Bu çalışmanın ikinci bölümü konuyla ilgili kaynak taramasını kapsamaktadır.Üçüncü bölüm çalışmaya katılan öğrencilerden anket yoluyla toplananverilerin analizi ve yorumlanmasını içerir. Bilgiler cetvellerde verilereközetlenmiştir.Dördüncü bölüm tüm bölümlerdeki bilgileri, özellikle anket sonucunadayanarak öğretmenlere öneriler sunmaktadır. Bu bölümde ayrıca öğrencilereuygulanan anketin sonucunda elde edilen verilere dayanarak farklı türlerde aktivitelerönerilmektedir.Çalışmanın beşinci bölümü kısa bir özetinin yapıldığı sonuç bölümüdür.
Özet (Çeviri)
This study aims to outline how to adapt EFL materials used in TEFL classesin terms of gender differences.This study has five chapters. The first chapter presents the introduction part,background to the study, the problem, aim, the method and the assumption of thestudy.The second chapter presents the literature review of the thesis. This chapterprovides the theoretical background of the study.Chapter three deals with the data analysis and interpretation of the datacollected from students? questionnaire. The data has been given in tables.Chapter four represents a suggestion part for the teachers. These suggestionsare based on the findings of the questionnaire. This chapter includes also varioustypes of activities and an example of material adaptation that are based on thefindings of the questionnaire.Chapter five is the conclusion part of the study.