Fuzzy graflarda gruplar
Groups in fuzzy graphs
  1. Tez No: 197608
  2. Yazar: HABİB AKYOL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ŞERİF ALDEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 41
Özet
Bu çalışmanın amacı, grafların bir genelleştirmesi olan fuzzy graflardagrupların çeşitlerini,özelliklerini ve yapılarını incelemektir. İlk olarak graflardanitibaren fuzzy graflara kadar gerekli olan bazı temel tanım ve teoremler verilerekçalışmanın gidişatı belirlenmiştir. Daha sonra fuzzy gruplar ile özellikle fuzzynormal grupların özellikleri açıklanmıştır. En sonunda da, fuzzy graflarda grupyapısı detaylı olarak ele alınmıştır.Anahtar kelimeler : Fuzzy graflar, Fuzzy alt graflar, Fuzzy gruplar, Fuzzyalt gruplar, Grup yapısı.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to investigate with types, features andstructures of groups in fuzzy graphs which are generalization of graphs. At first, it isdetermined pattern of study to be given some fundamental definition and theoremswhich are necessary from graphs to fuzzy graphs. Thereafter, it is explained featuresof fuzzy groups and particularly fuzzy normal groups. At latest, elaborately, it isdealt with structure of group in fuzzy graphs.Key words : Fuzzy graphs, Fuzzy subgraphs, Fuzzy groups, Fuzzysubgroups, Group structure.