Uzaktan eğitim için sınav modülünün hazırlanması
Preparation module for distance education
- Tez No: 200850
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. NURETTİN DOĞAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Eğitim ve Öğretim, Computer Engineering and Computer Science and Control, Education and Training
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik-Bilgisayar Eğitimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 100
Özet
Internet teknolojilerinin hızlı gelisimi ile birlikte egitimin teknolojik alt yapısı da gelismis ve egitim, internet üzerinden çoklu bir ortamda sunulmaya baslanmıstır. Bu gelisme ile birlikte ölçme ve degerlendirme faaliyetleri de internet ortamına aktarılmıs ve kullanıcılara büyük kolaylıklar saglanmıstır. Bu tez çalısmasında, Yrd. Doç. Dr. Nurettin DOGAN' ın danısmanlıgında Ferhat Kadir Pala'nın hazırladıgı Egitim Yönetim Sistemine uygun bir sınav modülü tasarlanmıstır. Bu modülde sınav sayfaları hazırlanabilmekte, uygulanabilmekte ve degerlendirilebilmektedir. Bu EYS platformunda, ayrıca ögrenci isleri modülü, ders hazırlama modülü, duyuru modülü ve yönetim modülü de yer almaktadır. Platform, http://busra.kendinyap.net adresi altında denenmek üzere test yayınına açılmıstır.
Özet (Çeviri)
With the rapid development of internet technology, also the technological developed and it has been started to be represented in a multi-mediated way. As a result of this, the process of education and measuring has been transferred into this cyber-web and it presented a great deal of facilities to the users of it. In this thesis study, an appropriate examination module for the education management system, prepared by Ferhat Kadir Pala under the consultancy of Assist. Prof. Dr. Nurettin DOGAN has been designed. By way of this module , the exam sheets are able to be prepared, applicated and evaluated. On this LMS platform students affairs module, lecture planning module, announcements and management module take places too. Platform has been activated in order to be tried under the following web site : http://busra.kendinyap.net