Kayseri medyası ve sorunları
Media of Kayseri and its problems
  1. Tez No: 211710
  2. Yazar: OSMAN UTKAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAYRETTİN EREN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Radio and Television
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Radyo Televizyon ve Sinema Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 113
Özet
Bu çalısmada yerel medya kavramı; Türkiye'de yerel medya tarihi; yerel medyanın bugünkü durumu; Kayseri' de yerel medyanın gelisimi; yerel medyanın mesleki, yasal, ekonomik sorunları ele alınmıstır. Ayrıca yerel medyada yönetici durumunda olanların ve çalısanların sosyo?demografik özellikleri ve sorunları da incelenmistir. Birinci bölümde yerel medya ile ilgili kavramsal bir çerçeve olusturularak Türkiye' de yerel medya tarihsel açıdan ele alınarak yerel medyanın dünü bugünü degerlendirilmistir. &kinci bölümde, Kayseri medyasının genel görünümü ve sorunlarının ortaya konuldugu bu çalısmada Kayseri'de, Yerel yayın yapan gazete, televizyon ve radyoların yöneticileri ve çalısanlarının özellikleri tespit edilip analizler yapılmıstır. Arastırmanın agırlıklı kısmını olusturan Kayseri medyasıyla ilgili saha arastırması, üçüncü bölümde incelenmistir. Burada gazete, televizyon ve radyo çalısanları ve yöneticilerine kendi medya kuruluslarında mülakat ve anket yöntemi uygulanarak Kayseri medyası ile ilgili veriler incelenmistir.
Özet (Çeviri)
This work included local media concept: local media history of Turkey, local media?s state of today, local media?s development of Kayseri, local media?s Professional, legal and economical problems. As well to study in this work: socio?demographic characteristics and problems of local media?s managers. In the chapter one; create a theorical perspective about local media. Local media is to utilize historical perspective. In the chapter two; expose to local media?s development and problems. We have to make firm and Analysis results Own ?The Local Broadcasting? Newspapers, TVs and radios managers and workers properties. In the chapter three including about Kayseri Local Media?s zone research. We did to investigate to put into practice interview and inquiry method to newspaper, tv and radio managers and workers in own Companies