Müşteri ilişkileri yönetiminin araçlarından biri olarak çağrı merkezleri, çağrı merkezi bölümü çalışanları ve memnuniyeti: Bir araştırma
Call centers that are one of the means of customer relationship management, employess of call center department and their satisfaction: A research
- Tez No: 214614
- Danışmanlar: PROF. DR. IŞIL PEKDEMİR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 321
Özet
Bu çalısmada, öncelikle müsteri iliskileri yönetimi ana hatlarıyla ele alındıktansonra, müsteri iliskileri yönetiminin araçlarından biri olarak çağrı merkezlerinedeğinilmekte; çağrı merkezi bölümü çalısanları incelenmekte ve çağrı merkezibölümü çalısanlarının memnuniyeti arastırılmaktadır.Bu çalısma toplam dört bölümden olusmaktadır. Birinci bölümde müsteri iliskileriyönetimi incelenmektedir. ?kinci bölümde çağrı merkezlerinden, üçüncü bölümdeçağrı merkezi bölümü çalısanlarından bahsedilmektedir. Dördüncü ve son bölümdeise, telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren bir GSM operatörünün, iki büyüksehrimizden hizmet vermekte olan, çağrı merkezi bölümünde yapılan çalısanmemnuniyeti arastırması yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACTIn this study, the call centers that are one of the means of customer relationshipmanagement is being mentioned after the customer relationship management isdiscussed with its outlines; the employees working in the call canter department areexamined and the satisfaction of the employees of the call center department is beingresearched.This study consists of four sections. In the first section, customer relationshipmanagement is being examined. The call centers are being discussed in the secondsection and in the third section the employees working in the call center departmentare being discussed. And in the forth and last section, the employee satisfactionresearch take place that has been made in the call center department of a GSMoperator that is active in the telecommunication sector and which gives service fromTurkey?s two big cities.